تبلیغات
انسانیت، بی‌غرضی، بی‌طرفی، عدم وابستگی، خدمات داوطلبانه، یگانگی و جهانشمولی هفت اصل جمعیت هلال احمر است. کانون دانشجویی پیام نور خواف - آموزش

کانون دانشجویی پیام نور خواف

هلالی شو...

جستجو
نظر سنجی

جدیدترین كدهای جاوا


موضوع: امداد و کمک های اولیه -

کمک های اولیه در خفگی ها:

1. باز کردن راه هوایی در مصدومین:

مصدوم را تشویق به سرفه کردن می‌کنیم (به این صورت که در حالی که مصدوم را به پایین خم کرده اید آرام با قاعده دست چندین ضربه به ناحیه بین دو کتف او وارد می‌کنیم. که این کار باعث می‌شود جسم خارجی بر اثر این ضربات خارج شود ( 3 - 5 ضربه ) .بعد از این کار دقت می‌کنیم تا ببینیم که جسم بیرون آمده یا نه که با دو انگشت به صورت پارویی جسم را از دهان او خارج می‌کنیم). اگر با اقدامات قبل خارج نشد از روش هایملیخ اصلاح شده جهت خارج کردن جسم خارجی استفاده می‌کنیم.

2. مانور هایملیخ ایستاده:

این مانور در افراد هوشیار مورد استفاده قرار می‌گیرد بدین حالت که پشت سر مصدوم می‌ایستیم دستهای خود را دور مصدوم حلقه زده و مشت خود را روی شکم مصدوم بین ناف و زائده گریفوئید جناغ سینه قرار می‌دهیم و دست دیگر را بر روی دست اول گذاشته و محکم به طرف داخل و با فشار وارد می‌کنیم 5 - 6 مرتبه تکرار کنید و بین هر بار فاصله زمانی می‌بایست باشد.

 

3. مانور هایملیخ خوابیده:
در افراد بیهوشی که به علت انسداد جسم خارجی بیهوش شده اند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مانور هایملیخ سینه ای:
این روش در خانم های باردار یا چاق مورد استفاده قرار می‌گیرد.که 3/1 انتهای جناق سینه فشرده می‌شود.

4. هایملیخ خود به خود یا تک نفره:
این روش در صورتی استفاده می‌شود که کسی نباشد و با آویزان شدن بر روی صندلی صورت می‌گیرد.
 

خفگی های شایع در کودکان:

معمولا در کودکان مایعات مانند شیر یا آب باعث خفگی می‌شود.
در کودکان زیر 6 ماه 20 تا 30 سانتی متربه سمت پایین می‌ایید و با دو انگشت بین دو کتف کودک می‌زنیم.
در کودکان 10 تا 12 ساله نیز یک پا را روی صندلی و یا جسم سختی قرار می‌دهیم ، سپس کودک را روی پا خوابانده و به پشت کودک می‌زنیم.

  

 

سوال: چشم ها و اندام های مردی که با یک موتور سیکلت تصاد ف کرده پس از تحریک دردناک واکنش حرکتی نشان داده و در تکلم نیز از جملات گنگ و نامفهوم استفاده می‌کند GCSمصدوم چند است؟

نکته1: درجه حرارت بدن در اثر عواملی ماندد: ورزش ، بیماریها ، دوران بارداری و ....بالا می‌رود و در زمان گرسنگی ، خونریزی و شوک پایین می‌آید.
نکته2: اندازه گیری درجه حرارت بدن در اطفال و افراد بیهوش و بیمارن روانی و بیماران مبتلا به تنگی نفس و تشنج از راه دهان ممنوع می‌باشد.   نوشته شده در چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 توسط امین خطابی رودی
درباره سایت
آمار سایت
لوگو دوستان

 دست نوشته های موثر یه بچه رشتی
 'گرداب
 پرداخت اینترتی قبوض
 جمعیت هلال احمر
 سنگر شخصی مهدی مصباحی
 جمعیت هلال احمر خواف

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ